Mutfak Perdesi Modelleri

Evlerde yer alan mutfaklar ebatlarına ve şekillerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı mutfaklar için standart bir perde modeli belirleyebilmek mümkün değildir. Ancak mutfaklar çok fazla kirlenen ve kokuya maruz kalan alanlar olduğundan dolayı tercih edilecek olan perdenin mutlaka kolay temizlenebilir özellikle olması önemlidir. 2017 yılının en popüler mutfak perdesi modelleri hakkında bilgiler sunuyoruz.

Mutfaklar için en uygun olan perde modelleri ile alakalı örneklere baktığımız zaman ; yarım boy tül perde modelleri, çiçek desenli zebra modeller, pastel renklerde olan stor modeller, büyük ebatlı camlar için açık renkli veya çiçek desenli fon perdeler, dijital baskılı zebra veya stor modeller tercih edilebilir. Bayanlar mutfakları için daha çok, kolay temizlenebilme özelliğine sahip olduğundan dolayı tül perdeleri kullanmayı tercih ederler. Ancak son zamanlarda kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip olan stor modellerde bayanlar tarafından çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Farklı etek seçenekleri ve etek süslemesi bulunan storlarda mutfaklarda oldukça hoş bir dekorasyonun oluşmasına yardımcı olur. Mutfaklarda zebra modellerin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de zebra perde modelleri’nin çift mekanizmaya sahip olmasıdır. Çift mekanizmalı olduğundan dolayı ekstra olarak güneşlik kullanılmasına gerek yoktur. Mutfağın alanı geniş ve pencerenin ebadı büyük ise stor veya tül perdelerin yanı sıra perdeyi tamamlayabilmek adına fon perdelerde kullanılabilir. Ancak genelde tezgah üstlerinde yer alan küçük pencereler için jaluzi modeller daha uygun olmaktadır.

Jaluzi modeller kolay monte edilebilir ve kolay bir şekilde kontrol edilebilir. Temizlik aşamasında ise nemli veya köpüklü bir bez yardımıyla perdenin silinmesi yeterli olmaktadır. Farklı desenlerde olan dijital baskılı zebra modeller, modern bir mutfak dekorasyonu oluşturabilmek adına tercih edilebilir. Perdelerde oluşan kokuların önüne geçebilmek için ise perdeler sık sık havalandırılmalı ve olabildiğine çabuk temizlenmelidir.
Bahsettiğimiz perdelerin temizlenme işlemi oldukça kolay olup, bulunduğu mekanlara şık hava katmaktadır. Kullanımı kolay olan bu perde modelleri‘nin çok fazla renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Bütçenize uygun birbirinden hoş mutfak perdelerini web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir