Mustela Maternite

Mustela , annelerin bebek bakımında sabun ve şampuan gibi ürünlerin dışında başka hiçbir madde bulamadıklarını keşfetmiş iki girişimci tarafından hem bebek hem de hamileler ve yeni bebek sahibi olmuş annelerin rahatlıkla kullanımı amacıyla cilt bakım ve temizlik ürünleri geliştirme çabası sonucu 1950 yıllarında ortaya çıkmış bir markadır. Laboratoires Expanscience bu iki genç yatırımcının kurmuş oldukları şirketin adıdır. İlk kurucu başkanının adı Paul Berthome ve ortağı da bir eczacıdır. Bu amaç doğrultusunda açılan şirket ilk kez 1950 yılında bebeklerin hassas yapıda ki ciltlerine göre formüle ederek bir temizleme losyonu üretmiştir. Bu losyonun üretimi ile beraber de bebek bakımı alanında yeni bir çağ açarak bu çağa da imza atmış oldular. Bu adımı da daha da ileriye taşıyarak farklı ürünler de geliştirmişlerdir.

Mustela, dünya da en çok bilinmekte ve tercih edilmekte olan anne ve bebek bakım ürünlerinin en başında gelmektedir. Biliyoruz ki bebeklerimiz doğal yapılarından dolayı gerek duyduğu tüm ihtiyaçlarını anne ve babalardan karşılamaktadırlar. Bundan sebepte bebek bakımında en çok ve en dikkatli görev de biz anne babaların görevidir. Bu zorlu süreçte anne ve babaların her türlü ihtiyacına cevap verebilecek niteliklerde ürünler bulunmaktadır. Mustela markası ise bütün bu ihtiyaçlara verilen cevapları yani çeşitli ürünleri bir arada toplamakta olan sevilen bir markadır. 1950’li yıllardan beri Mustela bütün bilgi ve tecrübesini bu konuda yani anne ve bebek sağlığı konusunda harcamıştır. Bu harcamanın geri dönüşü olarak da bir sürü faydalı ürünleri piyasaya ve müşterilerine sunmuşlardır. Ürettiği ürünlerin bilincinde olan ve buna göre hareket eden marka bu sektörde de seçilmiş markaların arasında yerini başarıyla almıştır.

Mustela markasının bebek ürünleri içeriğine göz atacak olursak eğer en başında bebeğinizin doğduğu andan beri kullanabileceğiniz bebek şampuanları yer almaktadır. Sonrasında ise bebeğinizin hassas cildi için vücut yıkama ürünleri, bakım şampuanları ve yine bebeğinizin narin cildine özel olarak formüle edilmekte olan nemlendirici kremler yer almaktadır. Bunların dışında da atopik cildi olan yani alerjik cildi olan bebeklerin kullanabilmesi adına özel olarak üretilen yıkama ve nemlendirme ürünleri, pişik oluşmuş ciltleri için özel pişik kremleri gibi çeşitli ürün yelpazesine sahip ürünler bulunmaktadır. Mustela bebe seri ürünleri kendi içerisinde de dört bölüme ayrılmıştır. Bu bölümlerden birincisi günlük bakım serisidir. İkincisi banyo serisi, üçüncüsü bez koruyucu bakım serisi ve dördüncüsü de bez değişim serisidir.

Mustela markası özellikle hamile anneler için üretmiş olduğu Mustela maternite ile bilinmektedir. Hamileyken oluşan çatlaklar biliyoruz ki bütün kadınların korktuğu ve endişe ettiği hiç istemedikleri ciddi ve rahatsız edici bir durumdur. Bu süreçte çatlakların engellenmesi adına hiçbir önlem almayan anne adaylarında hatta anne adaylarının yaklaşık olarak %95’inde hamilelik çatlakları ciddi bir şekilde görülmektedir. Halbuki gerekli bir bakım yapıldığı zamanlarda hamile adaylarında ki çatlak görünümleri iyileşebilmektedir. Mustela’nın çatlak bakım kremleri de her zaman anne adaylarının tercihleri arasında özel yerini korumuştur. Mustela maternite anne serisi hamilelikten anneliğe daima yanınızda olmayı hedeflemektedir. Bu serinin çeşitleri arasında Stretch Marks Prevention Cream yani çatlak öncesi kremi, Stretch Marks Prevention Oil çatlak öncesi yağı,  Stretch Marks Recovery Serum çatlak serumu, Soothing Moisturising Balm rahatlatıcı ve nemlendirici balsamı, Light Legs Gel rahatlatıcı bacak jeli, Body Firming Gel vücut jeli ve Bust Firming Serum yani göğüs serumu bulunmaktadır.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Oil çatlak öncesi yağı cilt elastikiyetinizi başarıyla arttırırken aynı zamanda cildinizi güçlendirmektedir. Bu özel yağ cildinizin yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturarak mükemmel bir koruma sağlamaktadır. Kuru ve de zengin bir yapısı olan bu çatlak yağı cildinize de hoş bir koku bırakacaktır. Stretch Marks Prevention Cream’in içeriğinde avokado peptidleri, balmumu ve shea yağı ve arabinogalaktan bulunmaktadır. Bu içerikler sayesinde de cildinizi beslerken esnekliğinin de artmasına son derece destek olmaktadır. Soothing Moisturising Balm da ise yine avokado peptidleri, meyan kökü ve de seramid yer almaktadır. Bu içeriklerde kuru cildinizi rahatlatmakta ve mükemmel bir şekilde nemlenmesini sağlamaktadır. Mustela maternite ürünlerinde raf ömrünü uzatmak adına kullanılan paraben bulunmamaktadır. Aynı zamanda phenexyethanol, phtlate, bisphenol, alkol ve de kafein kesinlikle içermemektedir.

https://www.dermoeczanem.com/mustela

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir