Eskişehir Burun Estetiği

Eskişehir burun estetiği ; Burun estetik konusunda Eskişehir ilinde profesyonel ekip ve hastane koşullarında sizler için hizmet veriyoruz.Daha detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki makalemizi okuyunuz.

Eskişehir estetik burun ameliyatı

Eskişehir burun ameliyatı konusunda Doç. Dr. Serdar Nasır bize bu konuda bilgi veriyor ;

Burun estetik ameliyatı Türkiyede en çok yapılan ve çok rağbet gören ameliyat çeşitlerindendir bu nedenle bir çok hastane ve plastik cerrah bu işlemi yapmaktadır burda önemli olan ve dikkat etmeniz gereken dijital bilgisayar ekranınında doktor ile birlikte burunuzun nasıl olacağını anlatmanız bundan sonra doktor kafasında bir plan yaparak sizin için neler yapabileceğini anlatacaktır.

Açık veya Kapalı Estetik Burun Yöntemi

Burun ameliyatlarında iki tür yöntem vardır ; Açık Rinoplasti ve Kapalı Rinoplasti Kişisel tecrübeme gelince ameliyat sonrası şişliklerin daha az olması, dokuları daha az travmatize etmesi gibi düşüncelerle ilk planda kapalı tekniği tercih etmekteyim. Ancak hastanın burun deformitesi özellikle burun ucuna yönelik ağırlıktaysa veya çok detaylı bir cerrahi girişim yapılacaksa açık tekniği tercih etmekteyim. Ancak tecrübelerime göre kapalı teknik ile açık tekniğe gerek kalmadan bir çok hastanın sorunu çözülebilmektedir.

Septum deviasyonu ve konka büyümesi

Eskişehir burun estetiği

Septum deviasyonu ve ona ikincil teşkil edebilecek konka büyümesi nefes alma sorununun başta gelen nedenlerindendir. Bu bozukluğun düzeltilmesi zaman zaman estetik ameliyatlara eşlik eder zaman zaman ise hastalar sadece bu sorunla başvururlar. Eğer estetik ameliyatla birlikte yapılacaksa estetik kaygılar ön planda tutularak septum ve konka cerrahisinin ikinci plana alınması nefes zorluklarına ameliyat sonrasında da devam etmesine ol açabilir. Sadece bu sorunla gelmiş hastada ise zaman zaman bu cerrahi sonrası burunda bazı estetik sorunlar oluşabilir. Bu nedenle estetik ve fonksiyonel harmoninin hastalarda çok iyi sağlanması gereklidir.

 

Sık Sorulan Estetik Burun Soruları

Ameliyat Nerede Yapılır ?

Burun estetiği ameliyatı mutlaka ama mutlaka hastane ortamında ameliyathanede yapılmalıdır

Ameliyat öncesi burunun görüntüsü verilebilir mi ?

Ameliyattan önce burunun görüntüsü dijital ortamda hastaya gösterilir bu şekilde hasta beğenmediği noktaları doktora iletir ve ideal burun tasarımına bilgisayarlı ortamda karar verilmiş olur.

Kimler Burun estetik ameliyatı olabilir?

18 yaşını geçmiş bayanların ve bayların estetik burun ameliyatı olmasında bir sakınca yoktur. Son bilimsel araştırmalar insan yüz şeklinin 14-15 yaşında tamamlandığını göstermektedir bu nedenle 18 yaş sonrasında ameliyatta hiçbir sakınca yoktur.

Ameliyat kaç saat sürer?

Ameliyat eğer problem çıkmazsa 2-4 saat arasında sürmektedir.

Ameliyatta canım acır mı?

Ameliyatta lokal anestezi yapılmaktadır bu nedenle siz derin uykuda olacaksınız ve uyandığınızda ameliyat bitmiş ve yatakta dinleniyor olacaksınız.

Burnumun iyileşmesi ne kadar sürer?

Burnunuzun iyileşmesi derken ameliyattan sonra 2-3 gün evde kalmanızda yarar var 3 gün sonra kontrole gelmelisiniz ardından bir hafta sonra tekrar bir kontrol olacak. 20 günde burnunuzdaki bantlarda alınacak. Dışardan görenler ve sizi ilk defa tanıyanlar burun ameliyatı olduğunu anlamayacaklar buna emin olun.

Detaylar

https://www.burunestetigirehberi.com/eskisehir-burun-estetigi

Sponsor : Burunestetigirehberi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir